آشنایی با پایگاه اطلاعاتی BMJ Clinical Evidence

BMJ clinical evidence منبعی بین ­المللی برای تهیه بهترین شواهد در مراقبت ­های بهداشتی است که با فراهم کردن دسترسی به جدیدترین شواهد پزشکی و به ­روز کردن مداوم آنها، صدها هزار متخصص بالینی از سراسر جهان را در اتخاذ بهترین تصمیمات بالینی یاری می­ دهد. وظیفه نویسندگان کارشناس و متخصص BMJ بررسی و خلاصه کردن مرتبط ترین شواهد به ­صورتی است که سریع و با سهولت قابل دستیابی باشند. اطلاعات آن به­ صورت چاپی، آنلاین و روی PDA قابل دریافت است. شواهد بالینی بیش از 500 موضوع و بالغ بر 2000 روش درمان را در بر می ­گیرد که این موضوعات  مهم­ ترین و معمول ­ترین وضعیت­ هایی هستند که در مراقبت­ های اولیه بیمارستانی به­ نظر می­ رسند و تأکید آن روی نتیجه درمان بیماران است. اطلاعات آن از نتایج تحقیقات بالینی مفصل و با استفاده از Cochrane library, Embase, Medline, Evidence base journals تهیه و تنظیم می­ شود.

از جمله ویژگی­ های BMJ clinical evidence عبارتند از:

·        بازنگری­ های منظم (systematic reviews) با 3000 تداخلات بالینی،

·        570 سؤال بالینی پاسخ داده شده،

·        اصلاح و بهبود واسط کاربر،

·        هدایت ساده،

·        تحقیق با وقفه،

·        هشدارهای سلامت دارویی،

·        پیوند به راهنماهای عملی کلیدی،

·        خلاصه ­های تک صفحه­ ای که نمای کلی ثابتی را فراهم می­ کنند.

 

جستجو و یافتن شواهد:

سه راه برای یافتن شواهد مورد نیاز شما وجود دارد:

1. جستجو بر اساس تقسیم بندی موضوعی:

با کلیک روی گزینه Section، لیست الفبایی موضوعی ظاهر می ­شود. با انتخاب هر یک از تقسیمات، پنجره  جدیدی باز می­ شود که بازنگری­ های منظم (Systematic Review) موجود را نمایش می­ دهد.

2. جستجو از روی لیست الفبایی:

روی گزینه "Full Review List" کلیک کنید تا لیست الفبایی ریویوها را نمایش دهد. با کلیک روی نوار الفبا در بالای پنجره، ب­ه راحتی می ­توان به شواهد موجود که با آن حروف آغاز می شود دسترسی یافت.

 3. جستجو با استفاده از ابزار Search:

این ابزار هنگامی ارزشمند­تر است که جستجو برای اقدامات یا مباحثی باشد که ممکن است از بررسی­ ها و بازنگری­ های مختلف reviews)) موجود باشد. مثل کورتیکو استروئیدها

نتایج در لیست­ هایی می ­آیند که کلید واژه جستجو به صورت پر رنگ در متن مشخص شده و به راحتی قابل ملاحظه بوده و بر­اساس میزان ارتباط رتبه­ بندی شده و نمایش داده می ­شود. مسیر هر رکورد نیز مشخص، و بیانگر این است که هر رکورد درکدام گروه موضوعی قرار می­ گیرد.

View User Profile for مدیر پرتال دانلود مقالات علمی دانلود مقاله + پسورد سایتهای علمی + دانلود کتاب و پایان نامه + تهیه استاندارد

Comments

 
7 + 7 =  Solve This To Prove You are a Real Person, not a SPAM script.

Site Map | Printable View | دانلود کتاب مقاله پایان نامه | تهیه استاندارد | پسورد دانشگاه |© شرکت هوشمند رایانه طاها

بررسي درصد تشابه مقاله
خرید اکانت uptodate
تبادل لینک رایگان

لینک دوستان ( نحوه ی تبادل لینک و مشاهده سایر لینک ها )