آشنایی با سایت مرجع دانش (سیویلیکا)

معرفی پایگاه:

سیویلیکا، یک دایره المعارف تخصصی برای کلیه رشته های علوم است که هدف از راه اندازی آن، ایجاد بستری مناسب جهت جلوگیری از پراكنده شدن نتایج تحقیق ها و مطالعات محققان و دانشمندان ایرانی است. تحقیقاتی كه بدون شك سرمایه كشور هستند. چرا كه در دسترس بودن كلیه كارهای قبلی به صورت یك مجموعه كه با چند دكمه می توانید به آنها دسترسی داشته باشید، جلوی بسیاری از دوباره كاری ها را خواهد گرفت و مطمئناً ابزاری قدرتمند برای داوران مقالات كنفرانس های آتی، و نیز دانشجویان مقاطع تحصیلات تكمیلی كه در پی انجام پایان نامه خود هستند، خواهد بود؛ و البته یكی از بزرگترین دستاوردهای این پایگاه در هم شكستن تمركزگرایی و از بین بردن مرزهای جغرافیایی و فواصل برای دسترسی به اطلاعات و دانش می باشد. سیویلیکا، در سال ۱۳۸۴ آغاز به فعالیت نموده و در حال حاضر و مقالات کلیه رشته های علمی در چهار طبقه بندی اصلی «علوم فیزیکی و مهندسی»، «علوم سلامت»، «علوم زیستی» و «علوم اجتماعی» را ارایه می نماید. سیویلیکا، در کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به شماره ISSN 5540 - 1735 ثبت شده و یکی از سایت های زیر مجموعه شرکت توسعه فناوری ساختمان بوم سازه است. واژه CIVIL از ریشه لاتین civilis می باشد که به «سکونت در شهرهای متمدن» در مقابل «زندگی روستایی» اشاره دارد. واژه CIVILIZATION به معنای تمدن نیز از همین ریشه مشتق می شود. نام CIVILICA با الهام از کلمه Britannica، بزرگترین دایره المعارف جهان، انتخاب شده و به صورت رسمی در اداره مالکیت صنعتی کشور ایران جهت استفاده انحصاری توسط شرکت توسعه فناوری ساختمان (مجری سایت) ثبت شده است.

 

شیوه های جستجو در پایگاه:

  • جستجوی سریع (ساده): صفحه جستجوی ساده فقط شامل یك فیلد می‌باشد كه عبارت مورد نظر خود را می‌توانید در آن وارد كرده و كلید جستجو را فشار دهید. كلمه یا كلمات وارد شده در داخل عنوان مقاله و نیز سرفصل مقاله (در صورت موجود بودن) جستجو خواهد شد. باید دقت كنید كه تمام كلمات تركیبی با كلمه وارد شده نیز در نتایج نشان داده می‌شود. شما می‌توانید به صورت فارسی و یا لاتین كلمه مورد نظرتان را جستجو كنید. به منظور دست یابی به نتیجه ای كه فقط شامل عین عبارت وارد شده است، گزینه "عین عبارت" را باید فعال كنید. مثال: اگر كلمه "تونل" را وارد كنید نتایج شامل تمام تركیبات كلمه تونل از جمله "تونل"، "تونل ها"، "تونلی" و ... خواهد بود.
  • جستجوی پیشرفته: با استفاده از گزینه "جستجوی پیشرفته" می توانید با استفاده از فیلدهای مختلف مانند ‹عنوان مقاله›، ‹نویسندگان›، ‹چكیده›، ‹كلمات كلیدی› و ‹سرفصلو خلاصه مقاله به جستجوی مقاله مورد نظر بپردازید.

 

صفحه نتایج:
در صفحه نتایج ابتدا تعداد نتایج جستجو مشخص گردیده و نشان می‌دهد كه كدام نتایج در حال نمایش است (از شماره چند تا چند). هر صفحه نتیجه نشان دهنده فقط 10 نتیجه است كه برای دیده ادامه نتایج باید از پایین صفحه شماره صفحات و یا گزینه "نتایج بعدی" را انتخاب نمایید. در مقابل عنوان هر مقاله دو گزینه [ خلاصه مقاله ] و [ متن كامل ] را مشاهده می‌كنید كه با انتخاب خلاصه مقاله، اطلاعات كاملتری از مقاله به همراه چكیده نمایش داده می‌شود. با انتخاب "متن كامل" به صفحه دریافت متن كامل مقاله خواهید رفت كه ویژه اعضای سایت می‌باشد. و فقط اعضای سایت به این بخش دسترسی دارند. جهت عضویت می‌توانید به صفحه "عضویت در سایت" مراجعه نمایید. در صفحه دریافت متن كامل، مشخصات كاربر نشان داده خواهد شد و با كلیك بر روی "دریافت فایل" پس از كسر اعتبار اختصاص داده شده به مقاله از اعتبارهای كاربر، متن كامل مقاله به ایمیل كاربر ارسال می‌گردد.

 

آمار مقالات و کنفرانس ها (این آمار متغیر بوده و هر روز در حال افزایش است.)

  • تعداد کل کنفرانس‌ها: 1493 [داخلی:1229 خارجی:264]
  • تعداد کل مقاله‌ها: 233453 [داخلی:168142 خارجی:65311]
  • تعداد مقاله‌های تمام متن داخلی: 155724
  • تعداد صفحات مقاله‌ها: 1451349
  • تعداد نمایش مقاله‌ها: 71032400
  • تعداد دریافت مقاله‌ها: 1064162
  • تعداد کنفرانس‌های تقویم: 1494
View User Profile for مدیر پرتال دانلود مقالات علمی دانلود مقاله + پسورد سایتهای علمی + دانلود کتاب و پایان نامه + تهیه استاندارد

Comments

mahsa
View User Profile for mahsa

مقالات ارائه شده در زمینه ی تاثیر نانو ذرات نقره بر سلول های سرطانی

03/12/2014

مقالات ارائه شده در زمینه ی تاثیر نانو ذرات نقره بر سلول های سرطانی

re: آشنایی با سایت مرجع دانش (سیویلیکا)

17/09/2015
 

re: آشنایی با سایت مرجع دانش (سیویلیکا)

15/03/2017

کدام یک از این پایگاه دانلود مقاله ها بهترند؟

re: آشنایی با سایت مرجع دانش (سیویلیکا)

15/03/2017

شما چه سایت ترجمه تخصصی را معرفی میکنید و این که سایت شما در زمینه ترجمه مقاله فعالیت میکند؟

re: آشنایی با سایت مرجع دانش (سیویلیکا)

23/06/2018

سلام وقت بخیر . آیا امکان همکاری با شما وجود دارد ؟

re:

30/10/2019

ترجمه متون و مقالات تخصصی خود را به ما بسپارید

 
1 + 3 =  Solve This To Prove You are a Real Person, not a SPAM script.

Site Map | Printable View | دانلود کتاب مقاله پایان نامه | تهیه استاندارد | پسورد دانشگاه |© شرکت هوشمند رایانه طاها

بررسي درصد تشابه مقاله
خرید اکانت uptodate
تبادل لینک رایگان

لینک دوستان ( نحوه ی تبادل لینک و مشاهده سایر لینک ها )