قیمت فراورده های نفتی قیمتگذاری پلتس

دانلود نشریه پلتس و ارگوس و ایسیس

نشریه پلتس Platts

با توجه به تغییرات قیمت محصولات پالایشگاهی و لزوم دسترسی بروز به قیمت های اعلامی Platts، موسسه گیگاپیپر مبادرت به فروش ماهیانه این گزارشات کرده است. به این ترتیب که فایل PDF محصولات Platts در ابتدای صبح برای مشترکان ارسال می شود. به این طریق تمامی فعالان بخش بازرگانی محصولات پالایشگاهی میتوانند دسترسی به قیمت محصولات پلتس داشته باشند.

برای دریافت نشریه های پلتس و آرگوس و آیسیس با ما مکاتبه کنید. و یا با شماره 09035556564 تماس بگیرید.

 
دریافت قیمتهای Platts Asia Pacific/Arab Gulf Marketscan

یکی از اصلی ترین منابع ارزیابی بازار روزانه که معمولا داده های قیمت آن به عنوان شاخص انجام معاملات جهانی در حوزه نفت خام و فراورده های نفتی مدنظر قرار می گیرد، پلتس (Platts ) نام دارد. پلتس یک نشریه بسیار قدرتمند است که دفاتر و مراکز پایش بازار روزانه آن در سراسر جهان گسترده شده است و از طریق جمع آوری اطلاعات بازار و مبادلات صورت گرفته اقدام به انتشار روزانه قیمت نفت و فراورده ها به صورت آتی (Future Commodities) می نماید.

روش قیمت گذاری پلتس

اگر چه پلتس در طول تاریخ صد ساله خود از روش های قیمت گذاری فراوانی بهره برده است، اما امروزه بیشترین اتکای خود را بر روش MOC(MARKET-ON-CLOSE) قرار داده است.در این روش که بر اساس این ایده که قیمت تابعی لحظه ای از زمان است، بنیان نهاده شده، قابلیت تجاری یک فرآورده در یک زمان خاص مدنظر قرار میگیرد که معمولا این زمان پایان روز کاری در بازار آن فراورده می باشد.بدین منظور پلتس از تعداد زیادی گزارشگر حرفه ای که وظیفه مشاهده بازار ها، جمع آوری اطلاعات تجاری میدانی و تحلیل این اطلاعات را به عهده دارند، بهره میگیرد.این گزارشگران که در ابتدا تحت آموزش های مختلف در حوزه جمع آوری علمی اخبار و اطلاعات اقتصادی و یازرگانی قرار گرفته اند، اصولا اطلاعات مورد نیاز خود را از تولید کنندگان فراورده، مصرف کنندگان، سرویس های حمل ونقل، تجار، کارگزاران و دست اندرکاران حوزه انبار و ذخیره سازی فرآورده کسب می کنند و در پایان روز کاری در هر بازار، تحلیلگران حوزه تجاری و بازرگانی با استفاده از این اطلاعات اقدام به برآورد قیمت هر فرآورده برای روز کاری بعدی در آن بازار می کنند.


نشریه پلتس پلیمر اسکن

نشریه پلتس آسیا پاسفیک

نشریه گزارش ال پی جی

 

Comments

 
2 + 4 =  Solve This To Prove You are a Real Person, not a SPAM script.

Site Map | Printable View | دانلود کتاب مقاله پایان نامه | تهیه استاندارد | پسورد دانشگاه |© شرکت هوشمند رایانه طاها

بررسي درصد تشابه مقاله
خرید اکانت uptodate
تبادل لینک رایگان

لینک دوستان ( نحوه ی تبادل لینک و مشاهده سایر لینک ها )